Počet položek: 0 0 Kč

Články

FreeStyle Libre: Měřte si krevní cukr moderně

FreeStyle Libre: Měřte si krevní cukr moderně

Pravidelné sledování hodnoty cukru v krvi patří bezesporu k tomu nejdůležitějšímu, co pro sebe může diabetik I. typu udělat. Je celkem pochopitelné, že bolestivé měření glykémie pomocí testovacích proužků, vlastní krve a glukometru není pro nemocné pohodlné. Možná právě proto se tomu někteří raději vyhýbají, i když dvakrát dobře nedělají. Věděli jste, že existuje nový způsob, jak zjistit hodnotu cukr v krvi? Jmenuje se FreeStyle Libre.

Co je to elastan?

Co je to elastan?

Po článku „Co je to bavlna“ tu máme článek co je to elastan. Pojďme to rozvinout. Nápis elastan vidíme na cedulkách, ve složení i v popisu oblečení v obchodech. Nějak tušíme, že prostě v našem šatníku bývá. Přijali jsme to. Většinou na něj nahlížíme jako na něco navíc. Něco, co vlastně mít v prádle ve skutečnosti ani nechceme, ale máváme nad tím rukou se slovy „co už“.

Co je to bavlna?

Co je to bavlna?

Máme ji doma všichni. V tričku, kalhotech, ponožkách. V povlečení peřin i v šátku na krk. Těžko najdeme univerzálnější a smyslově příjemnější materiál, než je právě bavlna. Pojďme si něco říct o tomto, kdysi revolučním, textilním materiálu.

Za středověkou zříceninou hradu do Brumova

Za středověkou zříceninou hradu do Brumova

Cestou na Slovensko přes Vlárský průsmyk možná budete míjet valašské městečko Brumov-Bylnice. Původně to byly obce dvě, Brumov a Bylnice, úředně spojené v roce 1964 dohromady.

Dýňový kompot pro diabetiky

Dýňový kompot pro diabetiky

Vypěstovali jste obří dýni a nevíte, co s ní? Možná, že vám v zimě přijde na chuť dýňový kompot, jehož recept vám přinášíme. Příprava kompotu není složitá, snad jen trochu náročnější na čas, máte-li dýni hodně velkou. A když nahradíte cukr umělým sladidlem, tak si na dýňovém kompotu budou moci pochutnat i diabetici.

Oslaďte si život - třeba stévií sladkou

Oslaďte si život - třeba stévií sladkou

Zrovna jste si uvařili svůj oblíbený čaj, a protože ho neradi pijete hořký a bílý cukr z řepy kvůli diabetu nemůžete, sáhnete jako obvykle po tabletce sacharinu? Vyzkoušejte STÉVII SLADKOU.

Salát z hlávkového zelí

Salát z hlávkového zelí

Procházíte oddělením zeleniny v supermarketu a přemýšlíte, jakou zeleninu do vozíku dáte? Zkuste hlávkové zelí. Je levné a je ho hodně. A nejen to.

Dětské punčocháče ze 100% bavlny

Dětské punčocháče ze 100% bavlny

Máte doma dítě s atopickým ekzémem, který ho tak trápí, že je vaše dítě stále neklidné? A zrovna řešíte, jak dítko vybavit na zimu, aby jeho pokožka nestrádala?

Kurort Oybin - krása skrytá v kameni

Kurort Oybin - krása skrytá v kameni

Ne, nebudu psát o soše, umně vytesané v kameni rukou mistra. I když Kurort Oybin k tomuto přirovnání nemá příliš daleko. Leč, nejedná se o sochu, nýbrž o zříceninu hradu a kláštera, které do skály vnořily šikovné ruky středověkých stavitelů. Ač se místo nachází za hranicí České republiky v německém Sasku, přeci jen k němu jako Češi máme blízko.